آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/08/11 14:23

جنگنده رادار گریز چین رونمایی شد

در آیین گشایش این نمایشگاه میهمانان ویژه ای از کشورهای مختلف از جمله امیر سرتیپ «حسن شاه صفی» فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن حضور داشتند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی سه روز پیش به منظور شرکت در کنفرانس بین المللی آموزش پرواز نظامی چین (2016-MFTC) وارد شهر «جوهای» در جنوب چین شده است.
در مراسم رونمایی از جنگنده مافوق صوت و رادار گریز «جی 20» دو فروند از این هواپیما به مدت 10 دقیقه بر فراز نمایشگاه به پرواز در آمدند و اقدام به حرکات نمایشی کردند.
برخی بر این باورند که نشان دادن تجهیزات پیشرفته هوایی توسط چین به نوعی نشان دادن قدرت و بازوی نظامی خود به کشورهایی همچون آمریکاست که در حال تقویت حضورشان در دریای جنوبی هستند.
در مقابل اظهار نظر بعضی از کارشناسان نظامی چین که معتقدند این جنگنده رقیب جدی هواپیماهای «اف 22» آمریکا است، به گفته برخی از کارشناسان حوزه هوانوردی دنیا شاید این مقایسه کمی زود باشد.
در حال حاضر آمریکا تنها کشوری است که هواپیماهای رادارگریز (استیلت) فعال در اختیار دارد.
البته چین در سال جاری میلادی یک بار این هواپیما را به صورت آزمایشی به پرواز در آورد و در آن زمان برخی منابع نظامی در بالکان اعلام کردند که فناوری به کار گرفته شده در جنگنده رادارگریز «جی 20» چین ممکن است از یک هواپیمای آمریکایی که در جریان جنگ کوزوو ساقط شد نمونه برداری شده باشد.
فردی که از او به عنوان دریاسالار «داوور دومازت لوسو» رئیس ستاد مشترک ارتش کرواسی در زمان جنگ کوزوو نام برده شده، مدعی شده بود که عوامل چین بخش هایی از یک جت اف-117 را در سال 1999 با خود بردند؛ هواپیمایی که در عملیات ناتو مشغول بمباران نیروهای صرب بود و با شلیک پدافند ضدهوایی صرب ها ساقط شد.
نمایشگاه بین المللی هوا فضای چین از سال 1996 میلادی، هر دو سال یک بار در شهر «جوهای» در استان «گوانگ دونگ» برپا می شود و هم اکنون به یکی از معتبرترین نمایشگاه های بین المللی هوا فضا در جهان تبدیل شده است.
علاوه بر نمایش هواپیمای «جی 20» چین، امروز همچنین تعدادی دیگر از جنگنده های این کشور و هواپیماهای سایر کشورها که تعداد آنها بیش از 120 مدل عنوان شده، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.
12 فروند هواپیمای مدل هاوک، پنج فروند سوخو 27، شش فروند میگ 29 روسیه، تیم هوایی ایر رویال انگلیس و سه فروند هواپیمای شردیل پاکستان از جمله هواپیماهای حاضر در این نمایشگاه هستند.
نمایشگاه هوایی چین در شهر «جوهای» مهمترین و بزرگترین مرکز نمایش هوایی و همچنین مکانی مناسب برای ارائه آخرین دستاوردهای نوین در حوزه هوانوردی به حساب می آید.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :