آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/08/17 19:25

انجام 171 ماموریت هوایی توسط اورژانس هوایی تبریز

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی خبر داد: از 18 مرداد 93 سالروز تاسیس اورژانس هوایی، تا هفت ماهه نخست امسال در مجموع 171 ماموریت هوایی توسط اورژانس هوایی تبریز انجام شده است.

روزبه رجائی غفوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در تشریح عملکرد این خدمت از خدمات طرح تحول نظام سلامت در استان گفت: در قالب این ماموریت‌ها 258 نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند که میانگین زمان استارت نیز شش دقیقه و 64 ثانیه بوده است.

وی گفت: اورژانس هوایی تبریز در هفت ماهه منتهی به سال 94، در مجموع 30 سورت پرواز داشت که طی این تعداد پرواز، 38 بیمار به مراکز درمانی منتقل شده اند.

رجائی غفوری با بیان اینکه در طول سال 94 در مجموع 83 ماموریت پروازی به نام اورژانس هوایی ثبت شده بود گفت: انجام این ماموریت‌های هوایی، به انتقال 127 بیمار به مراکز درمانی منتهی شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یادآور شد: از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه نیز اورژانس هوایی در مجموع 58 پرواز داشت که کادر پروازی موفق به انتقال 93 بیمار به مراکز درمانی شده اند.

رجائی غفوری در تشریح بیماران منتقل شده توسط اورژانس هوایی به تفکیک نوع مصدومیت گفت: در قالب این پرواز ها، 60 درصد بیماران تروما، 13.5 درصد بیماران قلبی، 10 درصد زنان باردار و 5 درصد بیماران استروک به مراکز درمانی با تجهیزات بالاتر منتقل شده اند.

وی انتقال بیمار مبتلا به CVA برای اولین بار در کشور در شهریور93 را بعنوان یکی از تجارب موفق اورژانس هوایی در روزهای نخست بکارگیری این خدمت در استان برشمرد و گفت: مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان موفق به تهیه گایدلاین انتقال هوائی بیماران مبتلا به CVA در کشور شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان ادامه داد: به منظور بهره گیری مطلوب از ظرفیت‌های اورژانس هوائس، تهیه مختصات جغرافیایی محورهای اصلی استان و بیمارستانهای شهرستانها، تهیه مختصات جغرافیایی کلیه روستاهای استان و پیگیری سرنوشت نهایی بیماران منتقله با اورژانس هوائی انجام شده است.

به گزارش ایسنا: اورژانس هوایی تبریز همزمان با 14 استان کشور از 18 مرداد 93 در قالب بسته های خدماتی طرح تحول نظام سلامت فعالیت خود را آغاز کرده و هر سورت پرواز آن بطور میانگین شش تا هفت میلیون تومان هزینه بر نظام سلامت تحمیل می کند.


تجهیزات خلبانی - فروشگاه هوانوردی آسمان - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز


نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :