آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/09/02 16:10

گرد و خاک فرود هواپیماها در بندرعباس را با مشکل مواجه کرد

حسین پاسلار در گفت وگو با ایرنا افزود: صبح امروز هوا کمی بهتر شد و دید کافی برای فرود هواپیما وجود داشت، بنابراین پرواز شرکت آسمان شیراز در این فرودگاه به زمین نشست اما به علت تغییرات دوباره هوا و شدت ریزگردها پرواز فوق العاده اترک مسیر تهران - بندرعباس در فرودگاه جایگزین شیراز به زمین نشست و با بهبود هوا هم اکنون وارد فرودگاه بندرعباس شد.
وی بیان داشت: سه پرواز ایران ایر مسیر اهواز – بندرعباس و قشم ایر تبریز – بندرعباس و آسمان ایر تهران – بندرعباس نیز با توجه به بدی اوضاع جوی در فرودگاه شیراز به زمین نشستند و منتظر بهبود شرایط در فرودگاه بندرعباس هستند.
این مسئول اظهار کرد: پرواز ماهان مسیر تهران - بندرعباس و بالعکس و پرواز کیش ایر به اصفهان نیز لغو شده است.
مشاور رسانه ای مدیرکل فرودگاه های هرمزگان اضافه کرد: پرواز کیش ایر نیز از مقصد کیش به سمت بندرعباس حرکت کرد که باتوجه به بدی هوا دوباره برگشت داده شد.
پاسلار یاد آورشد: شرکت ایرلاین در قبال پروازهایی که روز گذشته لغو یا به حالت تعلیق درآمده بودند ، به خاطر اینکه نقص فنی نبوده و شرایط جوی حاکم بوده است، هیچ وظیفه ای ندارد و همه پروازها لغو و پول مسافران برگردانده شده و جهت پرواز مجدد باید بلیت جدید دریافت شود.
وی اضافه کرد: مسافران برای سرگردان نشدن از مراجعه به فرودگاه بندرعباس پرهیز کرده و اطلاعات پروازی مورد نیاز خود را از پایگاه اینترنتی فرودگاه بین‌المللی بندرعباس دریافت کنند .
مدیر پایانه فرودگاه بندرعباس گفت: این فرودگاه به دلیل بدی هوا قابلیت پذیرش پرواز را ندارد و برای انجام شدن یا نشدن پروازها باید در انتظار بهبود شرایط نشست.
روز گذشته 20 پرواز فرودگاه بندرعباس به علت شرایط نامساعد جوی و کاهش دید افقی لغو شد.
استان هرمزگان دارای 13 فرودگاه است که از این تعداد تنها 6 فرودگاه در تملک و مورد استفاده شرکت فرودگاه ها قرار دارد.
بیشترین تعداد پروازها با روزانه 38 سورتی پرواز رفت و برگشت در فرودگاه بین المللی بندرعباس انجام می شود و سالانه حدود یک میلیون و 200 مسافر از خدمات این فرودگاه برای جا به جایی خود استفاده می کنند.
به دنبال فعالیت سامانه پرفشار سرد شمالی در مناطق جنوب کشور، از روز گذشته یکم آذرماه بیشتر نقاط هرمزگان به ویژه در مناطق مرکزی و شرقی شاهد وزش شدید باد و بروز پدیده گرد و غبار هستند.
گرد و خاک و شرایط نامناسب جوی موجب تعطیلی مدارس، توقف فعالیت در بنادر مسافری و فرودگاه بین المللی بندرعباس شده است.
براساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان ، نقشه های هواشناسی نشان دهنده ریزش سامانه پرفشار سرد شمالی به جنوب کشور از روز دوشنبه یکم آذر تا روزهای پایانی هفته جاری است که سبب ناپایداری جوی و دریایی در استان می شود.
گزارش سازمان هواشناسی می افزاید: این ناپایداری ها به صورت وزش باد به نسبت شدید و گرد وخاک بخصوص در مناطق شرقی و مرکزی خواهد بود که با ماندگاری این سامانه پرفشار تا روزهای پایانی هفته شاهد کاهش محسوس دما در استان خواهیم بود.
همچنین بر اساس پیش بینی این اداره کل ، از دوشنبه تا پایان هفته جاری دریا به طور نسبی مواج خواهد بود توصیه می شود تمهیدات لازم صورت گیرد.
تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :