آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/09/10 16:31

سوانح هوایی و فوتبال ؛ سریالی که تمامی ندارد

مقام های کلمبیا اعلام کرده اند که پنج تن از سرنشینان این هواپیما از حادثه جان سالم به دربرده اند که دو تن از این افراد، اعضای تیم برزیلی هستند.
'چاپه کوئنزه' قرار بود امروز چهارشنبه 10 آذرماه (30 نوامبر) در شهر مدلین کلمبیا، دیدار رفت بازی فینال را در برابر اتلتیکو ناسیونال برگزار کند.
تیم باشگاهی 'چاپه کوئنزه' قهرمان باشگاه های فصل پیش برزیل است و برای دیدار در رقابت های قهرمانی باشگاه های آمریکای جنوبی راهی کلمبیا شده بود.
حادثه تلخ سقوط هواپیمای حامل بازیکنان فوتبال باشگاهی برزیلی اولین حادثه نبوده که در آن بازیکنان فوتبال در سوانح هوایی جان خود را از دست می دهند، بلکه تاریخ در طول سالیان شاهد این گونه حوادث بوده است که فهرست آن در پایین می آید.

*** 1949: هواپیمای حامل بازیکنان تیم تورینو ایتالیا در راه بازگشت از مسابقه اروپایی و دیدار با تیم «بنفیکا»ی پرتغال که در لیسبون برگزار شده بود، درحین نزدیک شدن به فرودگاه «تورین» ایتالیا سرنگون شد که در نتیجه آن 31 مسافر از جمله 18 بازیکن این تیم کشته شدند تا بهترین تیم تورینو به تاریخ بپیوندد.

***1958: هواپیمای حامل بازیکنان و کادر فنی منچستریونایتد به هنگام پرواز به دلیل نقص فنی در مونیخ آلمان سقوط کرد که طی آن 23 مسافر این هواپیما از جمله هشت تن از بازیکنان این تیم و سه نفر از کادر فنی کشته شدند.
باشگاه منچستر یونایتد برای بازگشت از دیدار خود در برابر ستاره سرخ بلگراد در یوگسلاوی هواپیمایی را به طور دربست اجاره کرده بود.
این تیم، پس از بازی با تیم ستاره سرخ بلگراد در چارچوب لیگ قهرمانان از شهر بلگراد به خانه برمی‌گشت. هواپیما می‌بایست برای سوخت‌گیری در مونیخ توقف می‌کرد.
دیدار ستاره سرخ و منچستریونایتد سه بر سه تمام شد و منچستر یونایتد در مجموع پنج بر چهار به پیروزی رسید و به دور بعد صعود کرده بود.
در این حادثه 21 نفر (10 بازیکن از جمله «بابی چارلتون» ستاره افسانه ای فوتبال انگلیس) و 9 نفر از کادر فنی تیم منچستر یونایتد جان سالم به در بردند.

***1960: هواپیمای حامل تیم فوتبال دانمارک که خود را برای شرکت در المپیک 1960 رم آماده می کرد، به هنگام پرواز در کپنهاگ پایتخت این کشور سقوط کرد و هشت بازیکن این تیم کشته شدند.
این هواپیما حامل بازیکنان تیم ملی دانمارک برای برگزاری دیدار های دوستانه بود و خود را برای المپیک آماده می کرد، رویدادی که در پایان، تیم ملی فوتبال دانمارک در این مسابقات دوم شد و مدال نقره گرفت.

***1969: این حادثه زمانی روی داد که هواپیمای حامل تیم «استرونگست بولیوی» در ارتفاعات شهر ولوکو در کوه های آندس در این کشور سرنگون شد.
تیم 'استرونگست بولیوی' پس از شرکت در دوره چهارجانبه بین المللی در راه بازگشت از شهر سانتاکروز بولیوی دچار حادثه شد و 74 نفر از جمله بازیکنان و کادر فنی این تیم باشگاهی کشته شدند.

***1979: هواپیمای حامل بازیکنان پاختاکور تاشکند (ازبکستان) در چارچوب لیگ شوروی سابق و برای دیدار با تیم دینامو مینسک (بلاروس) در آسمان کنونی کشور اوکراین دچار سانحه شد که در نتیجه آن 178 نفر از جمله 17 بازیکن پاختاکور و یک نفر از اعضای کادر فنی این تیم کشته شدند.

***1987: هواپیمای حامل تیم« آلیانزا لیما Alianza Lima» پرویی دچار سانحه شد و 16 بازیکن و تعدادی از اعضای کادر فنی این تیم کشته شدند.
این هواپیما در مسیر بازگشت از مسابقات فوتبال این کشور در نزدیکی لیما (پایتخت پرو) دچار سانحه شد که در نتیجه آن، 43 نفر از جمله 16 بازیکن مذکور کشته شدند.
آلیانزا لیما یکی از معروف ترین و قدیمی ترین باشگاه های کشور پرو است.

***1989: هواپیمای حامل بازیکنان هولندی که از مقصد آمستردام هلند به مقصد «پاراماریبو » پایتخت سورینام، در حال پرواز بود، در نزدیکی این شهر دچار سانحه شد و 176 نفر از جمله 14 بازیکن هلندی جان باختند.
بازیکنان تیم ملی هلند برای برگزاری چندین مسابقه عازم کشور سورینام در آمریکای جنوبی شده بودند.

***1993: هواپیمای حامل تیم ملی فوتبال زامبیا که برای برگزاری دور مقدماتی جام جهانی 94 آمریکا در قاره آفریقا عازم سنگال بود، در آسمان کشور «گابون» دچار حادثه شد و 30 تن از مسافران آن از جمله 18 بازیکن تیم ملی زامبیا کشته شدند.
تجهیزات خلبانی - کتب هوانوردی - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :