آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/09/24 19:27

صندلی هواپیماها مناسب سازی می‌شود

به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمد مهدی سهرابی روز چهارشنبه در کارگروه مشترک تخصصی ارگونومی هواپیماها افزود: با مصوبه این کارگروه مقرر شد بستر قانونی برای اجرای چیدمان مناسب صندلی هواپیماها با طرح و تصویب در شورای عالی هواپیمایی کشوری فراهم شود.
وی گفت: تحقیقات در رابطه با میزان راحتی استفاده از صندلی هواپیما و سنجش رضایت مسافران پس از پرواز در حال انجام است.
وی گفت: اطلاع رسانی ازطریق بروشور و سایت سازمان هواپیمایی کشوری با بهره گیری از دانش متخصصان ارگونومی (متناسب سازی محیط برای انسان) کشور به افراد جامعه و مسافران در دستور کار سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفته است.
وی گفت: مقرر شد مطابق دستورالعمل مشخص روی چیدمان مسافران کار شود و فاکتورهایی مانند قد، چاقی، حاملگی دریافت و ثبت شود و بر اساس آن مسافران چیدمان شوند طوری که در هنگام صدور کارت پرواز، افراد چاق، بلند قد یا باردار در ردیف های جلویی فضای بیشتری قرار داده شوند و این امر در آموزش به متصدیان پرواز،عملی و لازم الاجرا خواهد شد.
سهرابی افزود: بازدید از خطوط هوایی خارجی و صنایع تولید صندلی هواپیما در کشور فرانسه به منظور الگوبرداری (Benchmark) با توجه به اینکه تکنولوژی ساخت صندلی هواپیما در داخل کشور نیست، در دستور کار قرار گرفته است.
معتمدزاده، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در این برنامه اعلام کرد: مطابق طرح، ایرلاین های آشیانه فارسکو با خطوط مختلف پروازی، ایران ایر، آسمان، ماهان بازدید شد و مشخص شد که فاصله دو ردیف صندلی کمتر از مقدار محاسبه شده براساس ابعاد و اندازه های جامعه ایرانی یعنی 31 اینچ است.
وی گفت: فاصله بین ردیف های صندلی در یک هواپیما در بخش های مختلف (کلاس اکونومی) یکسان نیست و فاصله بین صندلی ها ممکن است در یک کلاس متفاوت باشد.
وی افزود: با توجه به ظرفیت بالای حمل بار و مسافر در هواپیماهای امروزی و منطبق با ترکیب بندی‌های متنوع کابین برای چیدمان صندلی که از سوی شرکت سازنده اعلام می شود شرکت های هواپیمایی اقدام به چیدمان صندلی می کنند.
این متخصص ارگونومی با بیان اینکه بعضی از شرکتهای هواپیمایی مورد بازدید مثل ایران ایر، فاصله بین دو صندلی(کلاس اکونومی) حداقل معادل 29 اینچ را رعایت می کنند گفت: طبق آنتروپومتری جمعیت ایرانی، طول نشمینگاه -زانو برای صدک 95 مردان حدود 630 میلی متر است، چنانچه بابت ضخامت لباس و صندلی به ترتیب یک و پنج اینچ به این عدد اضافه کنیم فاصله دو ردیف صندلی هواپیما باید حدود 31 اینچ باشد که در این شرایط هم پنج درصد از جمعیت حتی با رعایت این فاصله راحت نخواهند بود.
وی اظهارداشت: می‌توان با خرید و نصب صندلی هایی با ضخامت کم ( Slim chairs) درحد یک تا 2 اینچ و با رعایت فاصله ردیف های صندلی حداقل درحد 29 اینچ، زمینه راحتی مسافران بلند قد را فراهم کرد.
اشکان حقانی از سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این نشست گفت: در فرآیند تعمیر و نگهداری هواپیماها، صندلی ها جابه جا می شود که باید طبق دستورالعملی برای نگهداری و تعمیرات، فواصل صندلی از طرف واحد کنترل کیفیت الزام و پایش شود.
وی گفت: الزام خرید هواپیما و رعایت اصول ارگونومی در چیدمان صندلی از طریق سازمان هواپیمایی کشوری به صورت رسمی عملی است.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :