آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/09/26 13:05

گام اول فروش سوپرجت روسی به ایران برداشته شد

یک منبع وابسته به صنعت هواپیما سازی روسیه که نام وی اعلام نشده است، روز جمعه افزود: یادداشت تفاهم امضا شده با شرکت ایرانی سند در برگیرنده چارچوب مسائل مرتبط به این هواپیما است و در شرایط کنونی لازم الاجرا نیست.
اسپوتنیک نیز روز جمعه در این باره گزارش داد که سوخو هنوز در این باره اظهار نظر نکرده است.
سوخو بزرگ ترین کارخانه هواپیماسازی روسیه در دو بخش نظامی و مسافربری یادگار صنعت هواپیما سازی شوروی به شمار می رود.
روسیه از حدود دو سال پیش با برنامه امضای برجام و بازگشایی فضای بازرگانی، خواستار فروش هواپیمای سوپر جت 100 به ایران شده است تا ضمن افزایش سطح ارزش روابط اقتصادی دو جانبه، فعالیت های خارجی خود را در صنعت هوایی نیز بیشتر کند.
الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه روز (سه شنبه) در جریان نشست کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور در تهران، اعلام کرد که هدف از پیشنهاد فروش این هواپیما، افزایش روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه است.
چنین به نظر می رسد که امضای یادداشت تفاهم مربوط به هواپیمای روسی در حاشیه این نشست با شرکت ایرانی امضا شده است.
پیش از این نیز دنیس مانتوروف وزیر صنعت و تجارت روسیه به خبرگزاری ایتارتاس گفته بود که برای فروش این هواپیمای مسافربری به ایران علاقه مندیم.
مسکو در این زمینه برنامه فروش حدود 100 فروند هواپیمای سوخو سوپر جت را در دستور کار قرار داده است که می تواند به تولید آن به صورت مشترک در ایران منجر شود.
سوخو 100 یک هواپیمای مسافربری جت منطقه‌ای با ظرفیتی بین 75 تا 95 صندلی است که شرکت روسی از سال 2000 طرح ساخت مشترک آن را با غرب کلید زد و از سال 2008 نیز وارد سفرهای هوایی در جهان شد.
روسیه که اکنون صنعت هواپیماسازی برجای مانده از دوران شوروی سابق را احیا کرده است، می خواهد با برگ برنده هواپیمای فوق مدرن سوپرجت و همچنین اتکا به تولیدات چند شرکت معتبر و خوشنام روسی که بر خلاف توپولف سابقه ای از بروز سوانح هوایی ندارند، در بازار بین المللی به ویژه ایران حضور بیشتری یابد.
براساس گزارش های فنی و تخصصی ارائه شده، سوپر جت 100، نخستین هواپیمای صد نفره دنیاست که به صورت «FLY-BY-WIRE» هدایت می شود که هیچ تفاوتی با هواپیماهای مدرن «ایر باس» ندارد و سطوح فرامین آن توسط فرمان های الکترونیکی هدایت می شود و در نتیجه با کمترین میزان فشار بر خلبان، بیشترین دقت را دارد.
این هواپیما محصول همکاری مجموعه ای از صنایع هواپیمایی غرب و شرق است و تمامی سازندگان قطعات اصلی آن مانند موتور، سامانه های فرود، الکترونیکی و دیگر قطعات کمپانی های معروف آمریکایی و اروپایی مانند Goodrich, Sutton و... هستند.
براساس مشخصات اعلام شده، این هواپیما هیچ تفاوتی با دیگر هواپیماهای ساخته شده در غرب ندارد و با توجه به تعداد صندلی ها، قدرت موتور و همچنین فرکانس های مختلف می تواند در فرودگاه های کشورهای مختلف از جمله ایران با وضعیت جغرافیایی متفاوت تا سقف شش پرواز در روز فعالیت کند.
روسیه هفت سال پیش بهره برداری از این نوع هواپیما را آغاز کرده و شرکت سوخو نیز تا کنون سفارش ساخت 197 فروند را دریافت کرده که 49 فروند آن ر اختیار شرکت های هوایی روسی و کشورهایی مانند اندونزی و ارمنستان قرار گرفته است.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :