آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/10/04 15:48

شرط روسیه برای پایان مشکلات پروازی با تاجیکستان

بعد ازآن که مقامات تاجیکستان به شرکت هواپیمایی روسی «یامال» روسیه اجازه ندادند، از فرودگاه ژوکوفسکی به دوشنبه پرواز کند، مقامات روسیه روز 22 دسامبر (دوم دی)، شرکت خصوصی سامان ایر را به استثنای شهرهای سن پترزبورگ و مسکو از حق پرواز به چندین شهر دیگر روسیه محروم کردند.
تاجیکستان در پاسخ به این اقدام شرکت «اورالسکی اویلینی» را از حق پرواز به دوشنبه محروم کرد.
رسانه های تاجیکستان امروز(شنبه) به نقل از خبرگزاری ایتارتاس نوشتند: در پی منع پرواز هواپیماهای شرکت «سامان ایر» به روسیه و «اورالسکی اویلینی»به تاجیکستان ، مقامات روسیه گفته‌اند، ممکن است، دیگر شرکتها نیز به همین سرنوشت دچار شوند.
روسیه گفته است که فرودگاه ژوکوفسکی در حومه مسکو، یک فرودگاه مستقل بین‌المللی به حساب می‌رود و در حوزه هوایی مسکو نیست.
بر اساس توافقنامه دوجانبه تاجیکستان و روسیه ، پروازهای دوطرفه از این فرودگاهها بین شرکتهای دو کشور تقسیم شده است و یکی از آنها نمی‌تواند، بیشتر از دیگری پرواز انجام دهد.
ایتارتاس می‌نویسد، تنها شرط روسیه برای از سر گرفتن پروازهای نامحدود هواپیماهای اورالسکی اویلینی به تاجیکستان و از سامان ایر به روسیه این است، که تاجیکستان فرودگاه «ژوکوفسکی» در حومه این شهر را به رسمیت بشناسد.
براساس این گزارش ، ماجرا ممکن است از این هم بدتر شود و پرواز هواپیماهای شرکتهای دیگر نیز به قلمرو تاجیکستان و روسیه منع شود.
مقامات تاجیکستان گفته‌اند، که بر اساس موافقت نامه های بین دولتی باید حمل مسافر بین شرکت های هواپیمایی تقسیم شود، اما به گفته مقامات روسیه این مقررات فقط مربوط به حوزه هوایی مسکو است و فرودگاه رامینسکی خارج از این قانون است.
تاجیکستان می‌گوید، افزایش پرواز هواپیماهای روسیه به تاجیکستان نقض توازن و خلاف توافقنامه های بین دو کشور است. مقامات وزارت حمل و نقل تاجیکستان هر گونه فشار در این زمینه را غیر قابل قبول دانستند.
مذاکرات دو طرف در این مورد در روزهای 21 و 22 دسامبر ( یکم و دوم دی) نتیجه نداد و «امام‌الدین ستاراف» سفیر تاجیکستان در روسیه بعد از این مذاکرات با ارسال یادداشت اعتراضی به وزارت امور خارجه روسیه گفته است، که تاجیکستان توافقنامه ارتباط هوایی میان دو کشور را نقض نکرده است و برعکس، وزارت حمل و نقل روسیه مقررات این توافقنامه را نادیده می‌گیرد.
جنجال بر سر پرواز هواپیماها بین روسیه و تاجیکستان سبب سرگردانی صدها مسافر و بخصوص مهاجران کاری شده است که بین دو کشور رفت و آمد دارند.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :