آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/10/06 18:47

فرودگاه اصفهان در انتظار توسعه

طرح توسعه پارکینگ و ترمینال فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان سالهاست که تهیه شده اما به دلیل پاره ای مشکلات از جمله در اختیار نداشتن زمین کافی وارد مرحله اجرایی نشده است.
مدیرکل فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در این باره به ایرنا گفت: مهمترین معضل فرودگاه اصفهان نبود ترمینال و پارکینگ با استانداردهای بین المللی است در حالی که باندهای فرودگاه ظرفیت چند برابر شدن پروازها را دارد.
حسن امجدی با اشاره به اینکه ظرفیت پارکینگ فرودگاه بین المللی شهید بهشتی 10فروندهواپیمای مسافربری است، تصریح کرد: نیاز است طرح توسعه این فرودگاه هرچه سریعتر عملیاتی و مشکلات موجود برطرف شود.
وی با اشاره به اینکه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان بدلیل موقعیت جغرافیایی خاص و قرار گرفتن در مرکز کشور به عنوان فرودگاه کمکی سایر فرودگاه های کشور در برنامه پروازها قرار می گیرد، تاکید کرد: زمین های اطراف این فرودگاه در اختیار ارگان های نظامی است و برای اجرای طرح توسعه نیاز است بخشی از این زمین ها به شرکت فرودگاه های کشور واگذار شود.
وی افزود: در ماه های گذشته تلاش هایی برای واگذاری این زمین ها و اجرای طرح توسعه فرودگاه اصفهان انجام شده است و ما امیدواریم با به نتیجه رسیدن این تلاش ها طرح توسعه فرودگاه اصفهان عملیاتی شود.

** طرح توسعه این فرودگاه با سرمایه گذاری 120 میلیون یورویی شرکت 'وینسی' فرانسه
امجدی گفت: پارسال به دنبال مذاکرات انجام شده با مقام های فرانسه در راستای توسعه و سرمایه گذاری در فرودگاه های مشهد و اصفهان، هیاتی از شرکت فرانسوی وینسی از فرودگاه شهید بهشتی اصفهان بازدید و شرکت مذکور برای سرمایه گذاری 120 میلیون یورویی و نیز یک شرکت کره جنوبی برای سرمایه گذاری در فرودگاه اصفهان اعلام آمادگی کردند اما برای جذب این سرمایه گذارها نیاز به فضای مجاور فرودگاه است .
امجدی با بیان اینکه طرح های مقدماتی برای توسعه فرودگاه های اصفهان و مشهد تهیه شده است، افزود: هیات 6 نفره شرکت وینسی به همراه عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها برای سرمایه گذاری و توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان از این مجموعه بازدید کردند و طبق مذاکرات انجام شده قرار شد این طرح بصورت سرمایه گذاری'بی او تی' (سرمایه گذاری و بهره برداری) انجام شود.
مدیرکل فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان گفت: در مرحله اول این طرح قرار است ترمینال فرودگاه اصفهان با مساحت 21 تا 25 هزار مترمربع احداث و در مرحله دوم طرح توسعه آن با تر با مساحت 35 هزار متر مربع اجرا شود همچنین ابنیه جنبی ترمینال فرودگاه نظیر پارکینگ، موتورخانه نیز در چارچوب این طرح ساخته خواهد شد.
بر اساس این توافق، ترمینال خارجی 25 هزار مترمربعی به ظرفیت دو میلیون مسافر در بازه زمانی دو تا دو و نیم ساله از زمان آغاز عملیات اجرایی آن در اصفهان ساخته خواهد شد تا بتواند ترافیک ناشی از مقطع پسا برجام در اصفهان را پشتیبانی کند که با اجرای این طرح، ظرفیت فرودگاه دو برابر خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه نمایندگان شرکت وینسی چندین نوبت از فرودگاه اصفهان بازدید کرده است، ادامه داد: با توجه به مشکل محدودیت اراضی فرودگاه اصفهان، پیش نیاز اجرایی شدن تفاهم نامه مذکور آزادسازی اراضی مورد نیاز در فرودگاه است.
امجدی گفت: به دلیل اینکه اراضی ضلع غربی سطوح پروازی اکنون در اختیار فرودگاه اصفهان نیست، ابتدا باید این اراضی آزاد شود که برای حل این معضل مسئولان شرکت فرودگاه های کشورو همچنین استانداری اصفهان و نمایندگان مجلس در حال مذاکره با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی هستند که این مذاکرات تاکنون به نتیجه نرسیده است و این امر مساعدت نیروهای نظامی را می طلبد.
استاندار اصفهان هم پیش از این در نشست کارگروه گردشگرس استان با اشاره به عقد قرارداد با سرمایه گذاران فرانسوی برای طرح توسعه فرودگاه اصفهان گفته بود: ما با تقاضاهای زیاد برای برقراری خطوط ایر لاین خارجی به اصفهان مواجه هستیم.
رسول زرگرپور با تاکید بر اهمیت و ضرورت اجرای طرح توسعه فرودگاه اصفهان افزود: مرکزیت این استان همه شرایط ایده آل و مناسب را برای تبدیل این منطقه به مقصد گردشگران داخلی و خارجی فراهم است .
همچنین معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اخیرا در جلسه بررسی موانع توسعه فرودگاه اصفهان طی سخنانی ، پرواز مستقیم از کشورهای مختلف به اصفهان را مهمترین چالش گردشگری این شهر برشمرد و افزود: به دلیل نبود این پروازها، مدیریت تورها از تهران صورت می گیرد و ظرفیت های استان در این زمینه مورد توجه قرار نمی گیرد.
محسن یارمحمدیان گفت: به دلیل نبود پرواز مستقیم، آژانس های اصفهان اقدام به برگزاری تور برای گردشگران خارجی نکرده و آژانس های تهران نیز بر اساس مصالح خود این تورها را برگزار می کنند.
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای دو باند به طول چهار هزار و 397 متر و عرض 45 متر با 10 جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :