آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/10/14 17:20

ایران و افغانستان تفاهم نامه هوانوردی رو امضاء کردند

«محمد قاسم وفایی زاده» روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی در کابل به خبرنگاران افزود که این تفاهم نامه ها با هدف همکاری های مختلف با کشورهای همسابه صورت گرفته است.
معاون اداره مستقل هوانوردی افغانستان همچنین از آغاز کار انتقال اداره فرودگاه بین المللی کابل از نیروهای پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) به دولت این کشور خبر داد و افزود که در اولین مرحله، اداره هواشناسی این فرودگاه امروز (دوشنبه) به افغان ها سپرده شد.
وی، درآمد امسال این اداره را بیش از 4 میلیارد و 360 میلیون افغانی (حدود 70 میلیون دلار) ذکر کرد و افزود که بر اساس بودجه کل کشور حدود 50 میلیون دلار درآمد برای هوانوردی پیش بینی شده بود.
معاون اداره مستقل هوانوردی اضافه کرد که کار بازسازی یا ساخت فرودگاه های افغانستان در 9 استان اغاز شده و برخی از این فرودگاه ها مراحل پایانی خود را می گذرانند.
وفایی زاده گفت: کار بازسازی فرودگاه های قندوز، خوست ، فراه و نیمروز در حال اتمام است و دو فرودگاه نیز در شهرستان های «مالستان» و «جاغوری» استان غزنی برای فرود و پرواز بالگردها ساخته شده است.
معاون اداره مستقل هوانوردی از افزایش بهای هزینه عبور هواپیماها از آسمان افغانستان خبر داد و گفت که این مبلغ برای نشستن و یا استفاده از فضای کشور 500 دلار بوده که به 700 دلار در ازای هر پرواز هواپیماها افزایش یافته است.
«محمود شاه حبیبی» سخنگوی اداره مستقل هوانوردی نیز در این نشست، از بخش هواشناسی فرودگاه به عنوان یکی از بخش های مهم یاد کرد و افزود که انتقال مسئولیت این بخش از نیروهای ناتو به افغان ها، از اهمیت فراوان برخوردار است.
فرودگاه «حامد کرزی» در پنج بخش اساسی از جمله تنظیم خدمات راهنمای هوایی، آتش نشانی، مهندسی، مصونیت و هواشناسی است که کارمندان افغان در این بخش ها آموزش های لازم را در داخل و خارج از کشور فرا گرفته اند و درصدد مدیریت کامل این فرودگاه هستند.
سخنگوی اداره مستقل هوانوردی افغانستان گفت که برای ظرفیت سازی کارمندان فنی در بخش های کنترل حریم فضایی، آتش نشانی، تفحص و نجات، 75 کارمند این اداره برای آموزش های حرفه ای به هند اعزام و شماری دیگر نیز به کشورهای ترکیه، نپال، کره جنوبی و ژاپن فرستاده شده اند.
وفایی زاده گفت که طرح پنج ساله توسعه فرودگاه های افغانستان نیز تکمیل شده است.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :