آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/10/26 18:45

قربانی شدن ۷۰ هزار پرنده برای ایمن‌سازی مسیر هوایی نیویورک

نزدیک به ۷۰ هزار پرنده از چندین گونه مختلف با هدف ایمن‌سازی مسیر پرواز هواپیماها در نیویورک کشته شده‌اند.

از سال ۲۰۰۹ میلادی و پس از وقوع حادثه گیر افتادن تعدادی پرنده در موتور یک هواپیما که منجر به فرود اضطراری آن در رودخانه هادسون نیویورک شد، حدود ۷۰ هزار مرغ نوروزی، غاز و انواع دیگری از پرنده‌ها برای ایمن‌سازی مسیر پرواز هواپیماها در این منطقه عمدتا با شلیک گلوله یا با استفاده از تله به دام افتاده و تلف شده‌اند.

با این حال مشخص نیست که تلف کردن این تعداد زیاد از پرنده‌های بومی این منطقه موجب ایمن‌تر شدن مسیر پرواز هواپیماها شده باشد.

کارشناسان حیات وحش معتقدند که راه‌حل‌های طولانی مدتی برای ایمن سازی مسیر پروازی هواپیماها وجود دارد و بنابراین نیازی به تلف کردن این همه پرندگان نیست. به طور مثال استفاده از سیستم‌های رادار پیشرفته‌تر برای شناسایی دسته‌های پرندگان که احتمالا مشکل‌زا خواهند بود می‌تواند یک راه حل باشد.

به گزارش روزنامه گاردین، با این وجود مسئولان اجرایی برنامه تلف کردن پرندگان ادعا می‌کنند که با این کار مسیر پرواز هواپیماها در نیویورک ایمن‌تر شده و از زمان حادثه رودخانه هادسون، دیگر سانحه هوایی به دلیل پرواز پرندگان رخ نداده است.


اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :