آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/10/27 14:51

برخی از شرکتهای هوایی بدهکار از انجام تکالیف قانونی خود کوتاهی می کنند

روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، «معصومه ابراهیمی» افزود: تمام شرکت‎های هواپیمایی در قبال خدماتی که دریافت می‎کنند، ملزم به پرداخت وجوهی به شرکت فرودگاه ها هستند تا زمینه ایجاد و بهبود امکانات، خدمات، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص در جهت حفظ ایمنی پروازها در صنعت هوانوردی کشور فراهم شود.
وی یادآورشد: براساس آخرین بررسی‎هایی که در بین شرکت‎های هواپیمایی انجام شده است، چهار شرکت هواپیمایی کیش ایر، قشم ایر، معراج و پویا از نظر مالی برای ما عملکرد قابل قبولی داشته اند.
ابراهیمی با بیان این که شرکت فرودگاه ها در نظر دارد در زمینه ارایه خدمات به شرکت های خوش حساب تعامل خوبی داشته باشد، گفت: شرکت فرودگاه ها در مقابل شرکت‎های هواپیمایی که در پرداخت بدهی‎های خود تعلل می کنند، تجدید نظر خواهد کرد تا براساس قوانین و مقررات مربوطه از جمله دستورالعمل مصوب شورای عالی هواپیمایی کشوری فعالیت های آنها تا حدودی محدود شود.
وی با اشاره به ضرورت تسویه شرکت های هواپیمایی بدهکار، گفت: شرکت‎های هواپیمایی با این کار منابع مالی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران را برای ارایه خدمات بهتر و بیشتر افزایش خواهند داد و در مقابل با دریافت خدمات مورد نیاز، می‎توانند درآمد خود را افزایش دهند و این به نفع خود آنها است، در واقع هر دو طرف از این امر منتفع خواهند شد.
ابراهیمی درباره انجام نشدن تعهدات مالی شرکت‎های هواپیمایی در حفظ ایمنی پروازها، افزود: اگر چه همکاران ‎ما تاکنون با وجود مشکلات مالی در شرکت فرودگاه‎ها با جان و دل برای حفظ ایمنی پروازها تلاش کرده‎اند، اما کمبود منابع مالی می تواند بر تأمین تجهیزات و امکانات گران قیمت مورد نیاز و به تبع آن بر روی ایمنی پروازها تأثیر منفی بگذارد.
وی افزود: شرکت‎های هواپیمایی نباید تصور کنند که اگر تاکنون این خدمات با وجود بدهی‎ها و انجام نشدن تکالیف قانونی‎ آنها ارائه شده است از این پس هم شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران تحت هر شرایطی چنین خدماتی را به آنها ارائه خواهد داد.
سرپرست دفتر حقوقی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، در مورد معوقات ایرلاین‎ها گفت: این معوقات مربوط به سال‎های گذشته و بویژه از سال 1391 به بعد می شود، در حالی است که در سال 1390، مجلس قانونی را تصویب کرد که شرکت‎های هواپیمایی را مکلف می‎کرد بلافاصله پس از هر پرواز وجوه موضوع آن قانون را اخذ و به حساب شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران واریز کنند که متأسفانه عملکرد شرکت‎ها در این زمینه راضی‎ کننده نبوده است.
به گفته وی، براساس مقررات بین‎المللی سازمان هواپمایی کشوری از جمله کنوانسیون 1944 شیکاگو که ایران هم به آن پیوسته و متعهد به رعایت مفاد آن است، کشورهای متعاهد باید در قبال ارایه خدمات فرودگاهی و هوانوردی، وجوهی را از استفاده ‎کنندگان از خدمات مذکور دریافت ‎کنند و در همه کشورهای دنیا این مکانیسم اعمال می‎شود و شرکت‎های هواپیمایی به عنوان بزرگترین و مهمترین استفاده ‎کنندگان از خدمات هوانوردی و فرودگاهی با انجام یک برنامه‎ریزی مبتنی بر اصول بازرگانی به وظیفه خود در قبال اداره‎کنندگان فرودگاه‎ها و ارائه ‎دهندگان خدمات هوانوردی عمل می‎کنند.
ابراهیمی درباره پیگیری مطالبات معوقه توسط این شرکت گفت: مصمم هستیم به تکالیف قانونی خودمان در دریافت مطالبات معوقه و بازگرداندن آن به بیت‎المال با جدیت بیشتری عمل کنیم و برای همین از سال 1394 با پیگیری مستمر در این زمینه با اقدامات اداری و قضایی مختلف توانستیم این شرکت‎ها را در زمینه پرداخت معوقاتشان ملزم کنیم که جا دارد به نمایندگی از هیات مدیره شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران از همه مسئولان و مراجعی که کمک بسیار زیادی در راه وصول حقوق بیت‎المال به ما کردند تشکر و قدردانی کنم ، هرچند که در سال جاری در وصول مطالباتمان نسبت به سال قبل رشد داشته‎ایم اما هنوز با توجه به میزان بدهی ها شرایط راضی کننده نیست.
این عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، با گلایه از این موضوع که پس از آزادسازی نرخ تعرفه‎ها در قانون برنامه پنج ساله توسعه هنوز هم برخی شرکت‎های هواپیمایی نه بر کیفیت خدمات خود افزوده‎اند و نه بدهی خود را پرداخت کرده‎اند، گفت: تا پیش از اجرایی شدن آزادسازی نرخ خدمات حمل و نقل هوایی، نرخ این خدمات توسط شورای عالی هواپیمایی کشوری تصویب و ابلاغ می‎شد و به همین دلیل مدیران شرکت‎های هواپیمایی در جلسات مختلف تأکید می‎کردند که با آزادسازی نرخ تعرفه‎ها، هم خدمات بهتری ارایه خواهند داد و هم بدهی‎های خود را تسویه خواهند کرد.
وی افزود: وقتی قیمت‎ها آزاد شد، انتظار همه این بود که شاهد افزایش کیفیت خدمات و همچنین پرداخت بدهی‎ها باشیم که متأسفانه برخی شرکت‎ها هیچ اقدام مثبتی در این دو زمینه انجام نداده‎اند و برخی از مردم که خیلی با جزییات امور آشنا نیستند و بین شرکت‎های هواپیمایی و فرودگاه‎ها تمیز قایل نیستند این بی‎توجهی را منتسب به شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران بدانند.
ابراهیمی تأکید کرد: این شرکت‎ها باید وارد آسیب‎شناسی خود شوند تا ببینند مشکل از کجاست و چرا توازنی بین درآمدها و هزینه‎های‎شان ندارند و با شناسایی نقاط ضعف و اتخاذ تدابیر مناسب باید بتوانند مشکلاتشان را برطرف کنند.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :