آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1395/10/28 21:45

ایران و آلمان در صنعت فرودگاهی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این تفاهم نامه را امروز (سه شنبه) «رحمت الله مه آبادی» مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و «مایکل هولز اشنایدر» مدیرعامل شرکت دورنیر، «مدیرعامل کرک لو»، و «اشتفان شولتر» مدیرعامل فرودگاه مونیخ امضا کردند.
براساس این تفاهم نامه، همکاری های طرفین در زمینه مدیریت عملیات فرودگاهی، بهینه سازی ظرفیت فرودگاهی، زیرساخت های ناوبری هوایی و تجاری سازی فرودگاه ها و نیز سودآوری آن در ایران با شرکت های آلمانی آغاز می شود.
مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور در حاشیه امضای این تفاهم نامه در جمع خبرنگاران گفت: دولت آلمان برای توسعه همکاری های اقتصادی، صنعتی و تجاری با ایران عزم جدی دارد و ما نیز تلاش می کنیم با رعایت اصول و منافع ملی، از تجربه آلمان در بخش های فرودگاهی و صنعت هوانوردی استفاه کنیم.
رحمت الله مه آبادی افزود: با امضای این تفاهم نامه شرایط مناسب برای استفاده از تجربه های شرکت های آلمانی برای ما فراهم شده تا بتوانیم در حوزه مدرن سازی فرودگاه ها، تجهیزات و تسهیلات فرودگاهی، توسعه نیروی انسانی و مدیریتی و تامین مالی برای توسعه زیرساخت های فرودگاهی استفاده کنیم.
وی اظهارداشت: دولت آلمان به توسعه مناسبات خود با ایران بسیار علاقمند است و با مصوبه دولت، کارگروهی در این کشور تشکیل شده که ریاست این کارگروه با وزیر حمل و نقل آلمان است که اکنون در کشورمان به سر می برد.
مه آبادی یادآورشد: گروهی که اکنون به ایران سفر کرده از مدیران مهمترین فرودگاه های اروپا و جهان است؛ شرکت دورنیر آلمان از بزرگترین شرکت های زیرمجموعه ایرباس، 10 پروژه مهم حمل و نقل جهان را مدیریت می کند.
وی گفت: اولویت ما ساخت ترمینال خارجی فرودگاه تبریز و فرودگاه های جدید چابهار و اهواز است که به روش های بی.اُ.تی (ساخت، بهره برداری و انتقال) و بی.ال.تی (ساخت، اجرا و واگذاری) اجرا شود و با رعایت منافع ملی می توانیم از شرکت های آلمانی در این حوزه استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه ما در گذشته از توسعه صنعت هوانوردی و فرودگاهی غفلت کرده ایم، افزود: خوشبختانه امروز با تلاش دست اندرکاران صنعت هوانوردی و حمایت دولت تدبیر و امید، شرایط جهش و خیزش بزرگ این صنعت در ایران فراهم شده است.
مه آبادی بر انتقال دانش فنی به کشور تاکید کرد و گفت: در همه قراردادهایی که با شرکت های خارجی به ویژه آلمانی ها منعقد می شود انتقال دانش فنی، افزایش اشتغالزایی و فعالیت شرکت های ایرانی در نظر قرار گرفته و این تفاهم نامه زمینه لازم را برای توسعه همکاری های فرودگاهی و هوانوردی بین دو کشور فراهم کرد.
به گزارش ایرنا، با سفر وزیر حمل ونقل و دیجیتال آلمان به کشورمان، دیروز(دوشنبه) تفاهمنامه توسعه همکاری های حمل و نقلی در بخش های فرودگاهی، ریلی، دریایی و هوایی بین ایران و آلمان امضا شد.
«عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و «الکساندر دوبرینت» وزیر حمل و نقل و زیرساخت دیجیتال جمهوری فدرال آلمان، شامگاه دوشنبه این تفاهمنامه را در تهران امضا کردند.
2 کشور در این تفاهمنامه موافقت کردند با تشکیل کارگروهی همکاری های خود را در بخش های مختلف حمل و نقل توسعه دهند.
همزمان با سفر هیات آلمانی به تهران وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در سفر وزیر حمل و نقل آلمان به تهران برای تولید 50 دستگاه لوکوموتیو دیزلی در شرکت مپنا با همکاری زیمنس آلمان به توافق رسیدیم.
آخوندی افزود: سفر وزیر حمل و نقل آلمان به ایران در واقع پیگیری توافق های 2 کشور برای همکاری در بخش های مختلف حمل و نقل بوده است.
وی گفت: اکنون 165 لوکوموتیو دیزلی در ایران وجود دارد که همواره 130 دستگاه در شبکه ریلی کشور کار می کنند و بقیه نیز در حال تعمیر است.
آخوندی تاکید کرد نیاز شبکه ریلی به 150 لوکوموتیو گرم است که با این خرید بخشی از نیازهای موجود برطرف و شماری نیز برای نیازهای آینده آماده می شود و امیدواریم مذاکرات در زمینه خرید 70 دستگاه لوکوموتیو برقی همراه با انتقال دانش فنی به سرانجام برسد.
وی ادامه داد: همزمان با برقی کردن مسیر ریلی تهران- مشهد به لوکوموتیوهای آن نیز نیاز داریم و از این رو، در حال نهایی کردن قراردادهای خرید این 70 دستگاه هستیم.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :