آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1396/05/23 12:35

بد عهدی هواپیمایی العراقیه و سرگردانی 42 ساعته زائران عتبات عالیات خراسان جنوبی

پرواز زائران خراسان جنوبی به عتبات عالیات قرار بود شامگاه شنبه 21 مرداد ماه جاری توسط شرکت هواپیمایی العراقیه از فرودگاه بیرجند به مقصد بغداد انجام شود.
محمد نجفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص سرگردانی زایران عتبات عالیات در فرودگاه بین المللی بیرجند و زاهدان افزود: شرکت هواپیمایی العراقیه علیرغم داشتن مجوز فعالیت در ایران از سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی تا این لحظه ( ساعت 11) به دلایل نامعلوم به تعهد خود عمل نکرده است.
وی ادامه داد: قرارداد حمل و نقل هوایی زائران عتبات عالیات هر هفته از طریق شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می شود اما امسال به دلیل ازدحام زایران حج تمتع، با شرکت هواپیمایی العراقیه قرارداد بسته شد.
وی گفت: مسئولان حج و زیارت از طریق سازمان هواپیمایی کشور و سفارت عراق در تهران پیگیر موضوع هستند تا شرکت العراقیه را ملزم به انجام تعهدات کنند.
به گزارش ایرنا نجفی با بیان اینکه دلیل اینکه شرکت العراقیه به تعهد خود عمل نکرده نا مشخص است، عنوان کرد: با پیگیری های مدیرکل حج و زیارت استان شب گذشته در تهران، برای انجام پرواز در زاهدان قول مساعد داده شد اما مجدد شرکت العراقیه به تعهد خود عمل نکرد.
وی یادآور شد: زائران عتبات عالیات خراسان جنوبی که قرار بود پس از حدود 18 ساعت سرگردانی در فرودگاه بین المللی بیرجند ساعت 22 شب گذشته از زاهدان عازم بغداد شوند پس از ساعت ها همچنان در هتل ها اقامت دارند.
وی افزود: زائران عتبات عالیات خراسان جنوبی با هماهنگی های انجام شده با چهار دستگاه اتوبوس روز گذشته عازم زاهدان شدند اما همچنان در هتل ها سرگردانند.
مدیر کل فرودگاه های خراسان جنوبی روز گذشته در گفت و گو با ایرنا گفته بود: شرکت هواپیمایی العراقیه به دلایل نامشخص پرواز عتبات عالیات زائران این استان را انجام نداد و تا این لحظه با توجه به پیگیری های مکرر نتوانسته ایم با این شرکت ارتباط برقرار کنیم.
هادی سلامی با اشاره به دلایل تاخیر پرواز بیرجند- بغداد، افزود: آماده سازی زیرساخت های پرواز جزو وظایف اصلی فرودگاه ها در سراسر جهان است و تمام زیر ساخت های مورد نیاز برای یک پرواز دارای مجوز از ابتدای بروز این مشکل تاکنون فراهم بوده است.
به گفته وی اخذ مجوز قانونی، برخورداری از امکانات و خدمات زمینی هواپیما و حضور نماینده شرکت هواپیمایی در شهر محل پرواز از مهمترین مولفه های یک پرواز فرودگاهی است.
وی اضافه کرد: با اینکه به صورت غیر رسمی در پنجشنبه هفته گذشته مطلع شدیم که قرار است شرکت العراقیه این پرواز را از فرودگاه بیرجند انجام دهد با پیگیری های مکرر مجوزی که در اختیار این مجموعه بود به موقع صادر شد.
وی ادامه داد: اما چون این شرکت هیچگونه نیروی خدماتی در فرودگاه بیرجند نداشت با پیگیری های انجام شده ساعت 21 شامگاه گذشته قرار شد خدمات زمینی را شرکت ایران ایر، انجام دهد.
وی تصریح کرد: با توجه به تسهیل در ارائه خدمات سفر، نماینده ای که شاید تمام آیتم های لازم برای نمایندگی شرکت خارجی را نداشت پذیرفتیم اما شرکت العراقیه به علت نامشخصی هنوز اقدام به این پرواز نکرده است و نماینده انتخابی آنها هم هیچ اطلاعی از دلیل این اقدام ندارد.
مدیر کل فرودگاه های استان در ادامه با بیان اینکه هیچ منعی از نظر اقدام های هوانوردی این مجموعه وجود ندارد، عنوان کرد: تمام نیروهای ما در اجرای این پرواز آمادگی کامل دارند و زائران باید دلایل تاخیر را از حج و زیارت و شرکت العراقیه دریافت کنند.
ابوالفضل نوفرستی، مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی، دوازدهم مرداد ماه امسال در گفت و گو با خبرنگاران گفته بود: با توجه به لغو پروازهای ایران ایر، مقرر شد از 21 مرداد ماه جاری پرواز زایران استان به عتبات عالیات از فرودگاه بین المللی بیرجند توسط هواپیمایی العراقیه انجام شود.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :