آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1396/06/09 08:24

اعتراض به پیاده کردن یک معلول ازهواپیما

ابراهیم کاظمی مومن سرائی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفته گذشته برای شرکت در جلسه مناسب سازی استان کردستان به فرودگاه تهران رفتیم و در آنجا یک مسافر معلول را که حتی کارت پرواز نیز برای او صادر کرده بودند از هواپیما پیاده کردند.
وی ادامه داد: هنگامی که نسبت به این کار اعتراض کردیم ، پرسنل شرکت هواپیمایی مربوطه گفتند که به دلیل کمبود مهماندار و طبق پروتکل ها ، فقط می توانیم به دو معلول اجازه پرواز دهیم و چون ظرفیت تکمیل است فرد معلول سوم -که اتفاقا جانباز و از چهره های شناخته شده بود - نمی تواند سوار هواپیما شود.
وی اضافه کرد: اما اکنون این سئوال پیش می آید که این افراد معلولیت خود را هنگام خرید بلیط به شرکت هواپیمایی اعلام کرده بودند پس چرا به آنان بلیط فروخته شده و حتی پس از آن چرا کارت پرواز صادر شده است و از سوی دیگر مگر مهمانداران واقعا چه خدماتی طی پرواز به دو معلول دیگر ارائه دادند که به دلیل کمبود مهماندار مانع از سوار شدن مسافر دیگر شدند و اصولا مگر نمی توانستند یک مهماندار دیگر را به راحتی و در جهت رعایت حقوق شهروندی و عدالت اجتماعی، تامین کنند.
رئیس دبیر خانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بهزیستی کشور گفت: نکته دیگر این است که فرد دارای معلولیتی که از هواپیما پیاده شد از ساعت 6.20 دقیقه صبح تا ساعت 12.20 دقیقه بعدازظهر روی ویلچر در فرودگاه منتظر ماند تا با پرواز بعدی به کرمانشاه بیاید و از آنجا با ماشین دنبال او رفتیم و او را به کردستان رساندیم.
وی ابراز امیدواری کرد که شرکت های هواپیمایی با اتخاذ تدابیر لازم در جهت حفظ عدالت اجتماعی از بروز چنین مشکلاتی برای افراد دارای معلولیت ، اجتناب کنند.
مومن سرائی در ادامه به فروش بلیط نیم بها برای افراد دارای معلولیت اشاره کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر فقط شرکت هواپیمایی هما اقدام به فروش بلیط نیم بها برای معلولان می کند درحالیکه دیگر شرکت های هواپیمایی نیز در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود می توانند این اقدام را انجام دهند.
وی اضافه کرد: هم اکنون یک میلیون و 300 هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی هستند و مگر در ماه یا سال ، چند نفر آنان با هواپیما سفر می کنند بنابراین شرکت های هواپیمایی می توانند با ارائه بلیط نیم بها برای آنان ، خدماتی را به این قشر ارائه دهند.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :