آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1396/11/19 19:05

عملیاتی شدن سه جنگنده زمین گیر شده در روز نیروی هوایی

فرمانده پایگاه شهید بابایی اصفهان روز پنجشنبه در مراسم رونمایی از این هواپیماهای جنگی بازسازی شده گفت: با بازگشت و بهره برداری از سه فروند هواپیمای زمین گیر شده اف14، اف 7 و پی سی 7 ظرفیت عملیاتی این پایگاه هوایی افزایش یافت.
امیر سرتیپ خلبان ستاد ' محمد جعفر تک ' با اشاره به ورود جنگنده های اف 14 در سالهای پایانی رژیم پهلوی، ادامه داد: در ابتدای انقلاب پس از خروج مستشاران آمریکایی، آنها اذعان می کردند شما نمی توانید این پرنده ها را پرواز دهید و مجبور می شوید برای پرواز دوباره دست به دامان ما شوید.
وی اظهار کرد: پس از آغاز جنگ تحمیلی، شهید بابایی با هواپیمای اف 14 بیش از چهار ساعت و 45 دقیقه پرواز کرد و در طول سالهای دفاع مقدس این پرنده ها 16 هزار سری پرواز انجام دادند.
فرمانده پایگاه هشتم شکاری اصفهان اضافه کرد: دشمن گمان می کرد با تحریم هایی که به زعم خودشان فلج کننده است، می توانند بخشی از توان دفاعی ما را زمین گیر کنند ولی غیرت و تلاش شبانه روزی کارکنان نیروی هوایی در این پایگاه و سایر پایگاههای هوایی کشور نشان داد که این تحریم ها بی اثر است.
وی اضافه کرد: امروز با راه افتادن نهضت قطعه سازی هواپیما در پایگاههای هوایی کشور، هواپیماهای جنگی زمین گیر شده مرحله به مرحله بازسازی و عملیاتی می شوند که نمونه عینی آن سه فروند هواپیمای اف 14، اف 7 و پ سی 7 در پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان است.
همچنین فرمانده گردان اورهال پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان در این مراسم گفت: تلاش برای اورهال پرنده های زمین گیر شده براساس منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی و ضرورت حفظ بیت المال در دستور کار قرار دارد.
سرهنگ ' مجتبی نبوتی ' افزود: هواپیمای پی سی 7، که سال 95 زمین گیر شده بود در مدت یکسال و صرف پنج هزار ساعت کار کارشناسی به مرحله عملیاتی رسید.
وی اضافه کرد: جنگنده اف 7 نیز سال 92 زمین گیر شده بودکه و پس از مراحل اورهال و پس از چهار مرحله پرواز آزمایشی، دوباره عملیاتی شد.
فرمانده گردان اورهال پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی اصفهان با اشاره به زمین گیر شدن جنگنده اف 14 در سال 84، گفت: مراحل اورهال این پرنده نیز از بهمن سال گذشته آغاز شد و پس از طی مراحل مختلف در دی سال جاری پرواز آزمایشی آن انجام شد و پس از 12 سال این جنگنده به چرخه عملیاتی بازگشت.
پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان ( هشتم شکاری ) از مراکز کم نظیر تعمیر ، نگاهداری و اور هال جنگنده شکاری اف - 14 (tomcat) در کشور است.
این پایگاه در جریان هشت سال دفاع مقدس 36 شهید خلبان را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
در 19 بهمن سال 1357، نظامیان فداکار و متعهد نیروی هوایی با اعلام جدایی از نظام شاهنشاهی پهلوی به ملت پیوستند و با حضور در محضر امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی، سندی از حماسه و ایمان را به ثبت رساندند. این روز که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و ارتش بود در تقویم رسمی کشور به عنوان روی نیروی هوایی نامگذاری شده است.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :