آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1397/05/22 23:14

سریال ادامه‌دار لغو و باطل شدن پروازهای "تهران به یاسوج" و بالعکس

سریال ادامه‌دار لغو و باطل شدن پروازهای "تهران به یاسوج" و بالعکس مردم را سرگردان کرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، طبق بررسی‌های صورت گرفته پروازهای فرودگاه یاسوج از تهران به مقصد یاسوج به علت بالا بودن قیمت بلیط  و استقبال نکردن مردم، دو هفته است که لغو و باطل شده‌اند.

پس از ماجرای سقوط هواپیما و با توجه به وعده‌های مسئولان بخصوص وزیر راه و شهرسازی با ورود شرکت هواپیمایی آتا به پرواز تهران- یاسوج شاهد بدقولی و گرانفروشی بیش از حد این شرکت هوایی بودیم که بارها ناراضایتی مردم را در پی داشت.

مردم و مسئولان برای تردد به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد آن هم در این فصل گرم یا قید سفر را می زنند و بصورت زمینی با اتوبوس و سواری به تهران سفر می کنند و یا با سختی فراوان از مسیر شیراز- تهران اقدام به مسافرت و پرواز می کنند.

انتظار می رود که مسئولان استانی و کشوری برای این مساله چاره ای اساسی بیندیشند و این مشکل مردم یاسوج را برطرف کنند.

علی محسنیان، مدیر فرودگاه یاسوج در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، ضمن تایید خبر لغو و باطل شدن پروازهای فرودگاه یاسوج از مقصد تهران به یاسوج گفت: متاسفانه بنا بر اعلام شرکت هواپیمایی آتا یکسری مشکلاتی در خصوص هواپیماهای امبرائر پیش آمده که از دو هفته پیش منجر به لغو موقتی پروازها شده است.

وی اظهارکرد: این مشکل تنها گریبان گیر فرودگاه نیست و همه فرودگاههایی که ناوگان امبرائر در آنها پرواز داشت با این مشکل مواجهند.

محسنیان ابراز امیدواری که این مشکل هر چه زودتر حل و پروازها مجددا برقرار شود.

مدیر فرودگاه یاسوج در پاسخ به این سوال که این مشکل تا کی برطرف می شود؟ خاطرنشان کرد: مسئولان آتا تاریخ و زمان خاصی را برای رفع این مشکل اعلام نکردند اما میدانیم که همه مسئولان مربوطه و متولیان صنعت هوایی پیگیر این مشکل هستند.

محسنیان در خصوص اینکه افزایش قیمت بلیط ها دلیل لغو و باطل شدن پروازهای تهران- یاسوج و بلعکس بود، تصریح کرد: دلیل لغو و باطل شدن پروازهای فرودگاه یاسوج افزایش قیمت بلیط نیست چراکه افزایش قیمت بواسطه تغییر نرخ دلار در بیشتر مسیر های پروازی کشور رخ داده است.

وی ادامه داد: وظیفه شرکت فرودگاه‌های کشور فراهم کردن زیرساختهای فرودگاهی ایمن و امن برای انجام پروازهاست که همه زیرساختهای متناسب برای پرواز در فرودگاه یاسوج به خوبی و شایستگی مهیا شده است و حتی سایر ایرلاین ها نیز می توانند در این فرودگاه نشست و برخاست داشته باشند.

مدیر فرودگاه یاسوج عنوان کرد: از حضور سایر ایرلاین های کشور برای حضور در فرودگاه یاسوج استقبال می کنیم اما برقراری پرواز و توسعه مسیرهای پروازی فرودگاهها یک امر فرا فرودگاهی است یعنی مسئولان استان، استاندار و نمایندگان نیز باید در این خصوص از پتانسیلهای خود برای رفع مشکلات فرودگاه یاسوج استفاده کنند.

محسنیان به صورت جدی پیگیر حضور سایر ایرلاین ها در فرودگاه یاسوج هستیم، بیان کرد: رایزنی ها با سایر ایرلاین ها برای حضور در فرودگاه یاسوج ادامه داد و همچنان پیگیرها را ادامه خواهیم داد تا نتیجه بگیریم. البته مسئولان استان نیز باید کمک کنند تا سایر شرکت های هواپیمایی را ترغیب به حضور در فرودگاه یاسوج کنیم.

 وی تاکید کرد: نماینده بویراحمد و استاندار بارها از پروازهای فرودگاه یاسوج استفاده کرده اند اما ضرورت دارد که مسئولان و مدیران استان بیشتر استقبال کنند.

مدیر فرودگاه یاسوج در خصوص تغییر مسیر پروازهای فرودگاه یاسوج گفت: نه تنها مسیر فعلی هوایی "تهران- یاسوج " بلکه هیچ کدام از مسیرهای هوایی کشور نا ایمن و بد نیستند، آنچه که ایمنی پرواز را به خطر می اندازد نادیده گرفتن مقررات هوانوردی است و شرکت آتا از همین مسیر فعلی استفاده می کند و هیچ مشکلی ندارد.

محسنیان افزود: بخاطر اطمینان بخشی بیشتر و آرامش خاطر مردم پیگیر و دنبال تغییر مسیر پروازهای فرودگاه یاسوج هستیم اما روند تغییر مسیرهای هوایی از اختیارات استان خارج است که باید در کمیته تخصصی پیگیری شود. البته مسیر فعلی از لحاظ فنی مشکل خاصی ندارد. 

وی اضافه کرد: واقعا بنده بخاطر مشکلات پروازهای فرودگاه یاسوج نگران هستم و به شدت پیگیر هستیم که این مشکلات رفع شود.

همچنین عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تایید مشکلات پروازهای یاسوج در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: پروازهایی که با هواپیماهای امبرائر انجام می شود با مشکل مواجه شده‌اند. تغییر قیمت ها نیز در لغو و باطل شدن پروازهای فرودگاه یاسوج موثر بوده است.

وی افزود: با ایرلاین های دیگر رایزنی هایی صورت گرفته که در فرودگاه یاسوج حضور یابند.

فیلی اضافه کرد: استانداری پیگیر رفع مشکلات فرودگاه یاسوج است به دنبال آن هستیم که در صورت امکان قیمت بلیط ها را نیز مناسب کنیم.

در خصوص تغییر مسیر پروازهای یاسوج بیان کرد: مسیر فعلی از لحاظ فنی مشکلی ندارد اما برای تغییر مسیر پروازهای یاسوج از طریق شورای عالی هواپیمایی کشور پیگیری و دنبال خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که با توجه به وقوع سانحه هوایی"تهران- یاسوج"و خاطره ناخوشی که از مسیر قبلی مردم در ذهن دارند از مسئولان استانی و کشوری می خواهیم که ضمن راه اندازی پروازهای "تهران- یاسوج" و بلعکس، برای تغییر مسیر پروازهای فرودگاه یاسوج نیز اقدام کنند، مسئولان استان از این فرودگاه سفرهای خود را انجام دهند و با توجه به تمکن و بضاعت مالی مردم این استان لازم است نسبت به اصلاح قیمت های بلیط پرواز تمهیدات لازم را بیندیشند تا مردم از پروازهای فرودگاه یاسوج استقبال مطلوبی داشته باشند.


تجهیزات خلبانی - فروشگاه هوانوردی آسمان - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :