آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1397/06/13 22:39

نخستین پرواز فرودگاه پیام به مشهد

شهریور 97 ماهی که رویای مسافربری شدن پیام که همزمان با آن آهنگ توسعه نیز در ایران کوچک نواخته می شود محقق خواهد شد.
زیر ساخت ها و اقدامات برای مسافربری شدن این فرودگاه به نحوی در حال انجام است که در روزهای اخیر در شهریورماه نخستین پرواز از این فرودگاه به سمت مشهد مقدس انجام می شود.
مجوز مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام در خرداد 96 آغاز و در طول بیش از یک سال گذشته با اقدامات گسترده ای که در این زمینه صورت گرفته، طی روزهای آینده پروازها از این فرودگاه آغاز می شود.
اجرای این پروژه بزرگ ملی و استانی، نه تنها روند توسعه را در استان البرز توسعه می بخشد بلکه با توجه به اینکه پیام به عنوان تنها فرودگاه کارگو کشور نیز است می تواند توسعه منطقه و به تبع آن کشور را نیز به دنبال داشته باشد.
مدیر کل نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد که فرودگاه بین الملی پیام البرز با توجه به وجود منطقه ویژه اقتصادی به یکی از تاثیرگذارترین، پرترافیک ترین و مهم ترین فرودگاه های کشور تبدیل می شود.
محمد سعید شرفی در بازدید از روند مسافربری شدن فرودگاه پیام در گفت وگو با خبرنگاران افزود: آماده سازی بخش مسافری این فرودگاه به گونه ای است که پروژه های خرد و کلان آن با سرعت در حال انجام است.
وی اضافه کرد: تلفیق منطقه ویژه اقتصادی پیام و صنایع مستقر در آن با بخش مسافربری فرودگاه پیام می تواند این مجموعه را به یکی از مهم ترین پایگاه های اقتصادی و گردشگری کشور تبدیل کند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز نیز گفت که مشکلاتی که بر سر راه مسافربری شدن فرودگاه پیام وجود دارد در جلسه شورای سیاست گذاری حفظ حقوق بیت المال در منطقه ویژه اقتصادی پیام مطرح می شود.
حاجی رضا شاکرمی در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی پیام و روند مسافربری شدن فرودگاه پیام اظهار داشت: مشکلات بحث تملک اراضی پیام، زیست محیطی و بحث مرتبط با راههای دسترسی در مطرح و تصمیماتی نیز گرفته که مقرر شد جلسه شورای سیاست گذاری حفظ حقوق بیت المال را بزودی در پیام با حضور مسولین ذیربط برگزار کنیم.
وی اضافه کرد: از سال 96 به بعد فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در حال ساخته شدن است.
شاکرمی ضمن بر هم افزایی بین بخشی دستگاه ها در جهت رفع مشکلات پیام افزود: باید مسولین استانی و کشوری همت کرده و کمک کنند تا مجموعه پیام بیش از پیش بالنده شده و توسعه یابد، چرا که پیام علاوه بر تحول آفرینی در استان می تواند در سطح کشوری نیز تاثیرگذار باشد.
شاکرمی گفت: مجموعه پیام یک نقطه عطفِ شاخص برای توسعه و پیشرفت استان البرز است و می تواند استان را متحول نماید.
مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی پیام نیز در گفت وگو با ایرنا گفت که برای مسافری شدن این فرودگاه 280 استاندارد و تغییر ابلاغ گردید که عمده آنها انجام شده و با انجام آنها در شهریور ماه فرودگاه بین‌المللی پیام به مرحله مسافری خواهد رسید.
سعید زرندی افزود: با توجه به اعلام آمادگی برای افتتاح رسمی فرودگاه بین المللی پیام در شهریور ماه و با توجه به حضور مدیران ارشد کشوری به زودی اطلاع رسانی می شود.
وی با بیان اینکه نخستین هواپیمای مسافربری از فرودگاه پیام به سمت مشهد مقدس انجام می شود خاطر نشان کرد: مشکل زباله های حلقه دره و راه های دسترسی 2 مساله اصلی برای اجرای این پروژه مهم است که عملیات بهسازی مسیر دسترسی با پیگیری انجام شده و طی توافق با استانداری البرز از محل اعتبارات استانی عملیات بهسازی و روکش آسفالت و تامین روشنایی این مسیر آغاز شده است.
زرندی گفت: برای بهسازی، روکش آسفالت و تامین روشنایی این مسیر به طول 4.5 کیلومتر حدود 100 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که تا پایان ماه جاری این مسیر آماده می شود.
وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی هشتم شهریور ماه جاری نخستین پرواز از فرودگاه مسافربری پیام به سمت مشهد مقدس انجام می شود.
وی وجود مرکز زباله های حلقه دره را یکی از مشکلات پیش روی فرودگاه مسافربری پیام عنوان و خاطر نشان کرد: پیگیری های زیادی در این زمینه صورت گرفته اما هنوز اقدام جدی برای حل این معضل انجام نشده است.
شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.
نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران - کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.
همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی 5 استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است .
اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در حال انجام است.
مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام، آرزوی دیرینه مردم استان البرز است که طی برنامه ریزی های صورت گرفته در هفته دولت امسال تحقق می یابد.
تجهیزات خلبانی - فروشگاه هوانوردی آسمان - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :