آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1397/06/17 21:45

یک فروند بالگرد در نپال سقوط کرد

به نقل از روزنامه 'تایمز او ایندیا' در روز شنبه، مقامات نپالی اعلام کردند، این بالگرد از گورخا واقع در غرب نپال به سوی کاتماندو پایتخت نپال در حال پرواز بود، اما پس از مدتی ارتباط آن با برج مراقبت قطع شد.
به گفته مقامات نپالی در هنگام وقوع این حادثه هفت سرنشین از جمله یک جهانگرد ژاپنی در این بالگرد حضور داشتند.
این مقامات به سرنوشت سرنشیان اشاره ای نکردند.
راج کومات چتری رئیس فرودگاه کاتماندو گفت: ما به دنبال رسیدن به محل سقوط این بالگرد از طریق هوا و زمین هستیم. اما شرایط هوایی نامساعد بر انجام عملیات امداد و نجات تاثیر گذاشته است.
فرودگاه بین المللی تریبووان در کاتماندو اعلام کرده است بالگرد های امداد در حال بررسی منطقه هستند و سربازان ارتش و نیروی پلیس نیز از طریق زمین سعی می کنند تا به محل حادثه نزدیک شوند.
این بالگرد حدودا در 80 کیلومتری شمال غرب کاتماندو پایتخت نپال سقوط کرده است.
نپال دارای یک صنعت پر درآمد حمل و نقل از طریق بالگرد می باشد. در این کشور جاده ها به دلیل کوهستان های فراوان از شرایط خوبی برخوردار نیستند. بنابراین از بالگرد ها برای انتقال کالا و یا جهانگردان به مناطق صعب العبور استفاده می شود.
اما این کشور فقیر دارای سابقه ضعیف امنیت هوایی است. خدمه هوایی نپال از تجربه و آموزش کافی برخودار نیستند در حالی که تعمیر و نگهداری نیز در این کشور با دقت لازمه انجام نمی شود.
در سال 2016 در حادثه سقوط یک بالگرد در 22 کیلومتری پایتخت نپال 7 نفر کشته شدند.
پس از وقوع زلزله مخرب سال 2015 نپال که در آن بیش از 9 هزار نفر کشته شدند استفاده از بالگرد ها در این کشور افزایش یافته است. تاکنون چندین حادثه سقوط بالگرد در نپال رخ داده است که به دلیل آنها بیش از 10 نفر کشته شده اند.
اتحادیه اروپا پرواز تمام شرکت های هوایی نپال را به دلیل امنیت پایین ممنوع کرده است.
اخبار هوانوردی - شبیه ساز پرواز - فروشگاه خلبانی - ​مستند هوانوردی - آموزش خلبانی​​​​​​​​​

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :