آخرین خبرهای هوانوردی:
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

ثبت سفارش
کانال رسمی...

آمار بازدیدکنندگان
ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آموزش خلبانی
1397/10/22 01:05

چگونه خلبان شویم - قسمت اول

چگونه خلبان شویم - قسمت اول

خلبان شدن یکی از رویاهایی است که افراد بسیاری به آن اشتیاق دارند اما یکی از مسائلی که با آن مواجه هستند ، نحوه ورود به این عرصه است.

در ابتدا باید بدانید که در ایران همانند خیلی از کشورهای جهان هزینه آموزش توسط شخص به صورت آزاد پرداخت می شود که البته این موضوع مربوط به افرادی است که می خواهند خلبانی غیر نظامی را فرا بگیرند.

در این بخش هدف ما نحوه ورود به بخش غیر نظامی است ، توجه کنید ما از لغت غیر نظامی استفاده کردیم نه مسافربری ، زیرا خلبانی غیر نظامی به چند بخش خلبانی شخصی خلبانی مسافربری خلبانی حمل بار Cargo خلبانی آموزشی تقسیم می شود. برای اینکه شخصی بتواند به عنوان یک خلبان در یک شرکت هواپیمایی مشغول به کار شود ، می بایست سه گواهینامه مرتبط را دریافت کند تا به عنوان یک فارغ التحصیل جهت استخدام شدن در شرکت های هواپیمایی اقدام کند ، این سه گواهینامه عبارتند از:

PPL: Private Pilot License

CPL: Commercial Pilot License

IR: Instrument Rating

این سه مقطع در آموزشگاه ها و مدارس خلبانی آموزش داده می شوند ، که هریک دارای کلاس های تئوری یا زمینی و کلاس های عملی یا پرواز هستند.

یک جوان آقا یا خانم ، بعد از اخذ مدرک دیپلم ، و مشخص شدن وضعیت خدمت (مخصوص آقایان) می توانند در یکی از مراکز آموزشی اقدام به ثبت نام کنند ، توجه فرمائید در این بخش هر چه سن شما جوان تر باشد ، آینده بهتری در انتظار شما است ، علت هم به دلیل آن است که شرکت های هواپیمایی

تمایل دارند تا نیروهای جوان تر را استخدام کنند تا بتوانند بهترین بهره برداری را داشته باشند. معمولا شرکت های هواپیمایی حداکثر تا سن 27 سالگی استخدام را انجام می دهند و اگر سن شما از این عدد عبور کند ، ورود شما به یک شرکت هواپیمایی بسیار سخت و حتی غیر ممکن خواهد بود ، خانم ها می توانند از سن 18 سالگی (پس از اخذ مدرک دیپلم) جهت ثبت نام به مراکز خلبانی مراجعه کنند ، در بخش آقایان اگر فردی از خدمت معاف باشد (غیرپزشکی) می تواند پس از اخذ دیپلم ثبت نام خود را انجام دهد که معمولا سن این افراد عدد 19 سالگی را نشان می دهد. اگر شخصی نیاز داشته باشد که نسبت به خدمت سربازی اقدام کند ، این شخص بهتر است که ابتدا خدمت وظیفه را انجام داده و سپس اقدام به ثبت نام کند ، در این افراد می توان عدد 20 سالگی را تخمین زد.

پس از ثبت نام شما عزیزان ، آموزشگاه مورد نظر هماهنگی های لازم را جهت انجام چک پزشکی انجام می دهد و شما می بایست مراحل مختلف چکاپ هوایی را انجام دهید و پس از قبولی یکی از مهم ترین موانع را پشت سر گذاشته اید.

لطفا نترسید !!!!

 

متاسفانه ، وقتی صحبت از چک هوایی به میان می آید ، افرادی که می خواهند این تست را انجام دهند وحشت زده می شوند ، بعضا دیده شده افراد به دلیل صحبت های اطرافیان و اشخاص غیر متخصص دچار استرس شدید می شوند و همین استرس کار این عزیزان را خراب می کند.

یادتان باشد این یک چکاپ عادی است ، پس بدون ترس و استرس و با مثبت اندیشی این مرحله را سپری کنید ، یکی از دوستان بنده که مشتری خوب و وفادار فروشگاه هوانوردی آسمان است متاسفانه به دلیل همین استرس کاذب ، در ابتدا تست پزشکی را رد شدند !!! علت چه بود؟ خیلی ساده است

ترس و وحشتی که اطرافیان برای او ساخته بودند !!! ایشان وقتی برای چک شنوایی سنجی اقدام می کنند ، به دلیل اینکه به شدت دلهره داشتند ، نفس خود را حبس می کنند تا صداهای مربوط به دستگاه شنوایی سنجی را به خوبی بشنوند !!! به نظرتان چه اتفاقی رخ می دهد؟ به سادگی این مرحله را از دست می دهند ، زیرا پس از یک مدت زمان کوتاه مجددا شروع به نفس کشیدن کرده و صدای نفس نفس زدن و تپش قلب مانع می شود تا صداهای دستگاه شنوایی سنجی را بشنوند و این موضوع در کار ایشان تاخیر ایجاد کرد. به هر حال این دوست خوب ما از نظر شنوایی سنجی سالم بودند اما استرس و ترس کاذب برای ایشان دردسر ساز شد ، در نهایت با تست مجدد قبول شدند و این مرحله را به خوبی سپری کردند. پس لطفا به صحبت هایی که افراد عادی جامعه انجام می دهند که می گویند: اوه خیلی چک پزشکی سختی داره .....

تو نمیتونی ......

با توجه به مشکلی که داری نمیتونی قبول بشی ......

وغیره. را نادیده بگیرید و اجازه دهید این مرحله به خوبی و با آرامش انجام شود ، قطعا پزشکان عزیزی که در این حوزه فعالیت می کنند ، می دانند و کاملا آگاه هستند که کدام مشکل جسمی شما مانع پرواز است و کدام ایرادی ندارد.

این آزمایش ها عبارتند از:

خون ادرار - نوار مغز - نوار قلب - شنوایی سنجی روانشنانسی - اکو قلب قد وزن دندان بینایی - عکس از قفسه سینه و بررسی وضعیت تنفسی شما

توجه فرمائید: در صورتی که دارای مشکلات جسمی هستید ، می توانید از پزشکان مربوط به حوزه هوایی مشاوره بگیرید و حتما نسبت به اعلام سابقه بیماری خود با مرکز پزشکی هوایی صادقانه برخورد نمائید. زیرا سلامتی شما در ابتدا و سپس علم و دانش شما در حوزه هوانوردی است که باعث می شود شما یک خلبان عالی و سلامت باشید تا خدایی نکرده دچار مشکل و سانحه نشوید.

پس از انجام چک پزشکی و قبول شدن در آن ، کلاس های تئوری شما برای مقطع PPL آغاز می شود ، که البته قبل از شروع کلاس های اصلی کلاس های آموزش زبان انگلیسی تخصصی برای شما عزیزان برگزار می شود . جهت ثبت نام می توانید به یکی از مراکز آموزش خلبانی مراجعه نمائید.

این مراکز در استان تهران عبارتند از:

آموزشگاه خلبانی دانش پژوهان 110 

آموزشگاه خلبانی پارسیس

آموزشگاه خلبانی آرتا کیش

آموزشگاه خلبانی معراج

آموزشگاه خلبانی هما

جهت انجام مشاوره رایگان می توانید با شماره واحد فروش فروشگاه خلبانی آسمان تماس حاصل فرمائید تا به سوالات شما پاسخ داده شود.

پایان قسمت اول

کپی برداری این مطلب با درج منبع آن ( فروشگاه خلبانی آسمان ) مجاز می باشد.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :